Štýlová Lea len za 379 €

Rady a tipy

Ako vybrať správnu posteľ

V posteli trávime značnú časť každého dňa nášho života. Preto výber tej správnej netreba brať na ľahkú váhu a vybrať si podľa svojich požiadaviek a predstáv. Naši odborníci pre Vás zostavili nasledovný postup ako si vybrať vhodnú posteľ. Do úvahy treba vziať nasledujúce kritériá:

1. Typ postele

Náš tip :

http://www.fline.sk/web-templates/images-icons/nas-tip__small.gif

Čalúnená posteľ s možnosťou meniteľných –voľných/vkladaných matracov . Ak je potrebné, s úložným priestorom.

2. Rozmery

Táto výška je  komfortná hlavne pre vyšších ľudí ale prijateľná  pre všetkých. Dizajnovo  vyššia posteľ pôsobí dominantne, čo z nej robí skvelý doplnok a zároveň hodnotný kus nábytku.

Nižšie postele okolo 40 cm sú vhodné pre deti, klientov s nižšou výškou a tiež pre ľudí so zdravotnými obmedzeniami. Majú tiež široké dizajnové možnosti.

Náš tip :

http://www.fline.sk/web-templates/images-icons/nas-tip__small.gif

Výška - min. 50 cm dĺžka - 200 cm šírka - pri jednolôžku min. 90 cm pri dvojlôžku 160 cm.

Pri posteliach platí čím viac miesta, tým väčší komfort, pokiaľ máte preto možnosť alebo váhate nad väčšou či menšou, určite sa prikloňte k väčšej aj keď mierne drahšej alternatíve, zaiste neoľutujete.

 

3. Matrac + Rošt :

Rozmery - dĺžku a šírku matraca vyberáme podľa postupu uvedeného vyššie (dĺžka a šírka postele), ďalej treba brať na vedomie, že pri všetkých druhoch postelí s vkladaným matracom by mali byť všetky rozmery  pre zabezpečenie komfortu väčšie.

Ďalej treba brať na vedomie, že nie každý matrac sa hodí ku každému druhu roštu. Pri drevotrieskových roštoch a masívnych (latkových) roštoch sa môžu používať penové matrace. Pre zabezpečenie vyššieho komfortu sú ideálne Bonellové matrace, poprípade taštičkové a samozrejme aj ostatné drahšie alternatívy. Pre rošty s napruženými lamelami, sa nepoužívajú Bonellové ani taštičkové matrace, pretože ich účinky by sa potlačili. Prednosť sa preto v tomto prípade dáva penovým matracom, pri vyšších nárokoch s obsahom latexu a špeciálnych pien.

Typ matraca – druh, zloženie a iné parametre vhodného matraca musia byť posudzované, na základe individuálnych podmienok. Najdôležitejším údajom pre správny výber je váha užívateľa.

Uvedieme základné druhy materiálov, ich výhody, nevýhody a využitie pre Vás :

Pre lajka je ťažké vyznať sa vo všetkých materiáloch a kombináciách a nájsť tú správnu, s ktorou budete vo svojej posteli spokojní.

Na základe dlhoročného pozorovania Vám najviac doporučujeme :

http://www.fline.sk/web-templates/images-icons/nas-tip__small.gif

Bonellové/Taštičkové matrace doplnené o kvalitnú HR penu, poprípade visco penu. Obohatenie o latex alebo kokos je bonus.

Sendvičové matrace s kvalitnou vrchnou vrstvou HR alebo visco peny, v tomto prípade v kombinácií s kvalitnejším roštom.

kontakty
viac fotiek
“Kvalita - Dostupnosť - Elegancia”

Newsletter

Kontaktujte nás
predajna
Predajňa

OD centrum
Bellova 14/87
Liptovský Mikuláš

predajna
Výroba

Liptovský Mikuláš
Priemyselná zóna
Okoličné

predajna

+421 (0) 44 55 22 167
+421 (0) 903 28 47 31
+421 (0) 44 55 25 750

predajna

fline@fline.sk
nabytok@fline.sk

Rady a tipy

www.fline.sk

Top